Veterinární produkty

Celkový vzhled a výkon

Vzhled srsti

Suchá, lámavá - Omegavet (dodává zejména potřebné nenasycené mastné kyseliny a vitaminy A, D, E), pro lepší využití stavebních látek je vhodné vnitřně podávat Gynevet Gynevet(ovlivňuje pozitivně aktivitu enzymů zpracovávajících tuky a působí z koncentrátů nejlépe na kvalitu pokožky a jejích derivátů).

Pro lesk srsti

Fytovet který dodává nezbytné minerály v maximálně využitelné formě a Omegavet. Opět je možné posílit výstavbu srsti podáváním Gynevetu.

Dojem špinavé srsti, šedivění

Renovet ke kterému je vhodné podávat Cytovet. Zejména u starších zvířat je vhodné připravit organizmus zvířete na regeneraci Renovetem minimálně týdenním podáváním Regavetu.

Vypadávání srsti

Obecně pro každý případ na obnovení růstu srsti Gynevet. Při otravě např. těžkými kovy je vhodný Cytovet jenž váže se chelatační vazbou na všechny reaktivní skupiny a Fytovet, který vytěsňuje toxické prvky z vazebných míst na bílkoviny a enzymy. Při plísňových a bakteriálních onemocněních je užitečný na eliminaci původce lokálně Audivet. Při svrbění pomůže lokálně koncentrovaný Fytovet.

Celkové zlepšení vizáže pro výstavy a jiné akce

Minimálně 3 týdny předem (vhodnější je příprava 2 měsíce předem) Gynevet doplněný Fytovetem a Omegavetem. Není nutné využít vše uvedené. Je to maximalistická verze, ale poskytuje nejjistější výsledky.

Zvýšení výkonu

Pro posílení funkce svaloviny kosterní i útrobní je účinný Kingvet. Usměrňuje metabolismus těla podle typu tréninku. Zlepšuje vytrvalost při vytrvalostním trénku, nebo zlepšuje nárůst objemu svaloviny při tréninku silovém. V každém případě je Kingvet nejúčinnější ve fázi tréninku, protože jeho účinek se projevuje v návaznosti na trénink. Bez tréninku nemá na svalovinu podstatný vliv. Je účinný také na regeneraci poškozených nebo unavených svalů, pomáhá odbourávat nahromaděnou kyselinu mléčnou. Zlepšuje sexuální výkonnost samců. U samic má tento efekt také, ale je nutné střídat s Gynevetem.

Zvýšení momentálního výkonu a vytrvalosti, zlepšení koncentrace zvířete

Pro závod nebo momentální výkon lze využít Etovet, který působí na rychlé a dokonalé uvolnění energie pro výkon. Zlepšuje práci nervového systému, stimuluje kontrolní centra, tj. zesiluje účinky zpětné vazby a tím mechanizmy kontroly a schopnost koncentrace na momentální výkon. Kingvet ani Etovet neobsahují žádné ze sledovaných a zakázaných stimulantů. Působí proti stresu.

MVDr. Lubomír CHMELAŘ, PhD


Problémy stárnutí

Cytovet veterinaUniverzálním prostředkem pro prevenci je profylaktické podávání Cytovetu 2x až 3x do roka po dobu 2 až 3 týdnů. Cytovet eliminuje volné radikály, které se na rozvoji příznaků stáří podílejí největší měrou. U zvířat žijících v ekologicky zatíženém prostředí se výsledky podávání Cytovetu projevují nejmarkantněji.
Další možností je použití humánního preprátu Revitae. Obsahuje největší množství karotenoidů, luteinu a také extrakt kořene kudzu wine, který působí za tmy na produkci hormonu melatoninu a za dne hormonu serotoninu, které významně zlepšují chování zvířete. Proto je Revitae vhodnější na následky změny v chování následkem stárnutí zvířete a Cytovet naopak při ekologické zátěži. Vhodné je preventivní podávání Cytovetu a Geriatrimu střídavě.

Cíleně je nevhodnějším preparátem pro uvedení staršího zvířete do původní kondice Renovet. Nachází uplatnění při šednutí srsti, při postižení kloubů, při problémech s močením, prostatou, ledvinami, sluchem a častými záněty zevního zvukovodu. U starších zvířat je vhodné nejprve připravit terén pro působení Renovetu pomocí Regavetu, který působí na metabolismus a detoxikaci těla. Odstraňuje případné reverzní reakce, které by mohl Renovet vyvolat. Zlepšuje podmínky pro regeneraci ledvin, protože zlepšením detoxikace v těle nejsou ledviny nadále atakovány případnými toxickými metabolity. Z pomocných preparátů jsou na místě již zmíněné humánní Revitae, Fytovet pro doplnění chybějících minerálů, Omegavet pro saturaci nenasycenými mastnými kyselinami a v případě problémů s konzistencí výkalů anebo při perverzních chutích bude velmi vhodným doplňkem Probiovet.

MVDr. Lubomír CHMELAŘ, PhD