Jak si vybudovat pevnou sebedůvěru
Dvě základní cvičení pro neochvějnou sebedůvěru
Získat pevnou a neochvějnou sebedůvěru můžete poměrně snadno a lehce. Pokud o tom pochybujete, rozptylte tuto pochybnost následujícím způsobem. Všimněte si, s jakou sebedůvěrou si zavazujete tkaničky u bot! Taková virtuózní sebejistota se vidí jen málokdy! Souhlasíte? Máte to v sobě.
Následující dvě cvičení jsou ta nejlepší a nejúčinnější pro vybudování celkové vnitřní sebehodnoty. Ten, kdo je poctivě vykoná, bude více než mile překvapen. Přesvědčte se o tom na vlastní kůži. Bude se vám lépe žít.
Vybudování vnitřní stability
Každý den napište na papír 3 činnosti, které opakovaně, stabilně vykonáváte. Pouze 3, ne víc. A toto cvičení provádějte po dobu 20ti dnů.
Zároveň zapisované činnosti rozdělujte do dvou sloupečků. První bude označen znamínkem + a budete do něho psát ty činnosti, které jsou buď prospěšné nebo neutrální. Druhý sloupeček bude označen znamínkem - a sem patří činnosti, které vám škodí nebo byste je rádi ve svém životě změnili.
Je jedno, kolik položek bude v tom kterém sloupečku, až cvičení po 20ti dnech ukončíte. Důležitý je jen celkový počet činností, kterých bude celkem 60. Zdá se Vám to příliš? Uvidíte, že je najdete. Zapisují se jakékoli věci, které opakovaně děláte každý den nebo v jiném pravidelném či méně pravidelném cyklu. Zapisují se i činnosti, které děláte jednou za čas, ale poměrně stabilně.
Dýchám, chodím do schodů, čistím si zuby.
Hádám se s partnerem, hraji tenis, posílám sms.
Obouvám se, spím, tancuji.
A tak dále a tak podobně. Jak vidíte, toto cvičení vám denně zabere jednu až dvě minuty.
Sloupeček se znamínkem plus je v pohodě. To, co pravidelně děláte, a je zapsáno v mínusovém sloupečku, se nově snažte dělat nepravidelně. Příklad: Pravidelně se hádám s partnerem. Dnes se mi zrovna chce pohádat. Jde to na mě. Ale v rámci cvičení to zkusím vynechat.
Zkrátka se snažte ze stabilně se opakujících mínusů udělat mínusy nestabilní, nepravidelné.
To je celé. A věřte, že toto je jedno z nejpřekvapivějších cvičení, se kterým se můžete v životě setkat. Jeho účinek je ohromující.
To se mi dnes povedlo
Po skončení prvního cvičení přejděte plynule ke cvičení druhému. Ideálně tedy 21. den. Pořiďte si sešit nebo zápisník a nazvěte jej: To se mi dnes povedlo. Můžete také zvolit kratší název: Deník úspěchů.
Každý den večer (je možná i jiná denní doba) věnujte pár minut zápisu toho, co se vám dnes povedlo. Zjistíte, že prakticky každý den úspěšně vykonáte několik (nebo i hodně) rúzných činností. I maličkost, která byla dobře završena, je důležitá. Co se vám povedlo doma? V práci? V mezilidských vztazích?
Jet na nákup, přivést ho domů a rozdělit jej do ledničky a skříněk v kuchyni. Je to hodné zápisu? No jasně, že je! Stejně jako poslat někomu přání k narozeninám, uklidit koupelnu, utáhnout kliku u dveří nebo dokončit nějaký úkon v práci.
A to je celé. Snad jen pro úplnost je třeba dodat, že po dvou třech týdnech každodenního zapisování už nebudete chtít přestat. Takový příjemný pocit to je.
Velký paradox sebedůvěry
Zdravá a silná sebedůvěra je vždy spojena se stejně vydatnou pokorou. Proč tomu tak je?
Sebedůvěra vám umožní sebevědomě prohlásit: "Toto znám, toto umím a toto dokážu udělat."
Pokora vám umožní říci se stejnou dávkou sebevědomí: "Toto neznám, toto neumím a toto udělat nezvládnu."
Je důležité si ujasnit, že pokora není ponížení a že sebedůvěra není arogance. Ponížení se cítí být horší a menší. Arogantní se cítí být lepší a větší. Arogance a ponížení jsou dvě strany jedné a téže mince.
Podobně sebedůvěra a pokora jdou spolu ruku v ruce a nelze je od sebe oddělit. Kromě sebevědomého přijímání vlastních chyb a nedostatků nám pokora dále pomáhá ocenit schopnosti druhých lidí, pokud jsou v něčem lepší než my. Umožňuje ocenit ostatní a uznat jejich přínos pro náš život. Pomáhá nám všimnout si nakolik jsme závislí na okolním prostředí, na slunci, na vzduchu, na vodě a vůbec na celé přírodě. Včetně vesmíru a ještě dál.
Podpora sebedůvěry s produkty Energy
V tradičních čínských textech je každý orgán (přesněji řečeno jeho energetická dráha) spojován s určitými emocemi a rozumovými či charakterovými vlastnostmi. Například srdce je kromě jiného spojováno se soucitem. Samozřejmě to není čínský vynález. I naši předkové nám zanechali slovní spojení "má srdce na dlani".
Sebedůvěra, sebejistota, stabilita a sebehodnota souvisí tradičně se slezinou a slinivkou. Symbolicky se jedná o energii jistoty, zabezpečení, výživy, ochrany a podpory. Je to energie středu, vyváženosti a stabilně rotuje. Udržuje vše na svém místě a pokud je v těle harmonizována, přináší základní pocit: Jsem v pořádku.
V balíčku Sebedůvěra a sebehodnota je z výše uvedených důvodů produkt Mycopan. Dávkování 1-1-1.
Dále potřebujeme odstup. Odstup od okolností, abychom je mohli přijímat a řešit s nadhledem a aby tyto okolnosti nenarušovali naši vnitřní stabilitu. Odstup je kvalitou energetické dráhy plic. Proto druhým produktem je Vironal v dávkování 3-3-3. Vironal také harmonizuje tak zvaný element kov. Ten koresponduje se vztahem k sobě sama a s přijetím zodpovědnosti za svůj život.
A do třetice všeho dobrého doporučujeme krém Ruticelit. Mazat 1x denně na oblast nad uložením srdce. Srdce je matkou sleziny a slinivky a energeticky je podporuje. Opět zde mluvíme o energetice, o drahách zvaných meridiány. Mazání Ruticelitu na srdce je znamenitý způsob podpory sebedůvěry.
To nejlepší nakonec
Havajský psycholog Serge Kahili King doporučuje vštípit si postoj, který ideálně zakončí tento text:
Věřím si a očekávám jenom to nejlepší.
Nejprodávanější
Značky
Doplněk stravy. Sebedůvěra a sebehodnota. Kombinace produktů Mycopan, Vironal a krém Ruticelit.