Molybdén

Molybden se řadí mezi esenciální stopové prvky.  Doplňujeme ho ze stravy nebo doplňků stravy. Tělo si ho samo vyrobit neumí. V lidském těle je nejvíce obsažen v játrech a ledvinách.

#ShowMore#

Přírodní zdroje molybdenu

Molybden se nachází v běžně dostupných potravinách. Nejbohatším přírodním zdrojem molybdenu jsou luštěniny, jako jsou fazole, hrách a čočka. Také ho lze nalézt v oříškách, semenech a celozrnných produktech. Možným zdrojem jsou i některé masné produkty (játra, ledvinky), ryby a mléčné výrobky. Jestliže se tyto potraviny nachází ve vašem jídelníčku, molybden pravidelně a bez většího úsilí správně doplňujete.

Nedostatek molybdenu

Nedostatek molybdenu v těle je vzácný, protože potřebné množství tohoto prvku lze obvykle získat z běžné stravy. Pokud ovšem člověk trpí chronickými zažívacími problémy nebo má omezenou stravu, může dojít k nedostatku molybdenu.

Nadbytek molybdenu

Nadbytek molybdenu z potravy je vzácný, vzhledem k tomu, že ho naše tělo bez problému vyloučí močí, ale nadměrný příjem z doplňků stravy může být potenciálně škodlivý. Je důležité dodržovat doporučené dávkování.

Doporučená denní dávka molybdenu

Doporučená denní dávka molybdenu se liší podle věku a pohlaví. Pro dospělé muže a ženy se obvykle doporučuje příjem kolem 45μg. Pro děti se doporučená dávka liší podle věku a hmotnosti, ale obvykle se pohybuje v rozmezí 15-45μg. Denní doporučená dávka u dospělého člověka by neměla překročit 50μg/den.

 

Nejprodávanější

fytomineral
620 Kč –23 %
Fytominerál (klubová cena)
Momentálně nedostupné
304
Původně: 620 Kč  (–23 %)
477 Kč
1 položek celkem

Cena

477478
1477478

Značky

Položek k zobrazení: 1
fytomineral
620 Kč –23 %
Fytominerál (klubová cena)
Momentálně nedostupné
477 Kč

Doplněk stravy - koloidní roztok minerálů a stopových prvků. Pravěké ložisko, optimální využitelnost.

304