Pět tipů pro dobrou náladu

pet_tipu_pro_dobrou_naladu

Pět způsobů, kterými si můžete zlepšit náladu

1. Procházka na čerstvém vzduchu vám zaručeně prospěje. Už jenom pár hlubokých nádechů a následné zvýšené okysličení zlepšuje rozpoložení mysli. Kombinace sluníčka, přírody a pohybu je ideální. Radostí přímo rozkvetete.

2. S předchozím bodem souvisí vnímání krásy. Zaměřujte se pravidelně na to, co se vám líbí, co vás těší, co vás naplňuje spokojeností. V přírodě je k tomu velice častá příležitost, ale soulad neboli harmonie se dá vnímat v mnoha oblastech života. Proč vnímání krásy zlepšuje náladu? Protože to, co je láska pro naše pociťování, tak to samé je kráse pro naše vnímání. Je to stejná kvalita, prožívaná dvěma odlišnými vstupy. A velice příjemná.

3. Poklepejte si na brzlík. Trochu divočina, ale funguje to. Postavte se zpříma a zavřete oči. Usmívejte se a myslete na někoho. kdo je vám milý. Potom rukou sevřenou v pěst třikrát poklepejte na horní část hrudní kosti. A teď to nejlepší: při každém úderu vyslovte nahlas slabiku ha. Toto celé můžete vícekrát zopakovat a provést tak celkem devět, dvanáct nebo i patnáct úderů. Jedná se o proceduru, která zlepšuje náladu, posiluje imunitu a harmonizuje akupunkturní systém. Doporučujeme ráno po probuzení a kdykoli přes den pro zvýšení pocitu pohody, zejména pak při stavech skleslosti a rozhozenosti.

4. Metoda "Dělejte jako kdyby". Předstírání určitého pocitu funguje překvapivě velice dobře. Zeptejte se sami sebe: Kdybych měl dobrou náladu, jak bych stál nebo seděl? Jak bych se tvářil? Jak bych dýchal? Na co bych myslel? O čem bych mluvil? A snažte je jako skvělá herečka či skvělý herec zahrát člověka, který se cítí skvěle. Buďte uvolnění, netlačte na pilu. Ve společnosti to mohou být i jen drobné změny v držení těla. Nemusíte se rovnou plácat do stehen. Po chvíli váš mozek dojde k závěru,že ten člověk tam venku má asi dobrou náladu a začne produkovat chemikálie příslušející zjištěnému stavu.

5. Záchrana při stresu. Ve stavu naštvanosti nebo hluboké rozladěnosti by se měl tento pátý bod stát bodem prvním. Natáhněte ukazováčky a prostředníčky obou rukou. Bříška posledních článků těchto prstů zlehka položte na čelní hrboly, které jsou přímo nad očima, v polovině vzdálenosti mezi obočím a začátkem vlasového porostu. Držte minutu, dvě nebo i více minut. Nesnažte se myslet pozitivně a potlačovat prožívané pocity. Jenom pozorujte, jak zvolna ustupují a vy se uklidňujete. Pro zajímavost budiž zde uvedeno, že jste si právě pomohli držením neurolymfatických bodů žaludečního meridiánu.

A na závěr ještě tip na zlepšení nálady z naší zahrádky. Výborně fungují kapky Relaxin. Jejich účinek se umocní kombinací buď s Vitamarinem nebo olejem Organic Sacha Inchi. A pro dobrou míru lze ještě namazat krém Ruticelit na hrudník na oblast nad uložením srdce.